+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Bank vs Instytucja Pożyczkowa vol. 1

Różnice pomiędzy kredytami bankowymi, a pożyczkami pod zastaw nieruchomości świadczonymi przez instytucje prywatne, są znaczące. Charakterystykę i odmienność produktów oferowanych przez owe podmioty można podzielić na kilka podstawowych aspektów. W cyklu artykułów postaramy się przybliżyć podstawowe różnice, zalety oraz wady pożyczek pod zastaw, w odniesieniu do tradycyjnego finansowania.

Dostępność

Dostępność kredytowania to jeden z kluczowych elementów całego systemu finansowego. Nie da się ukryć, że brak przejrzystości w zasadach dostępu do finansowania bankowego przyczynił się w znacznym stopniu do powstania firm pożyczkowych, udzielających pożyczki pod zastaw nieruchomości, w takiej formie jak widzimy obecnie na rynku. Im bardziej banki komplikowały zasady dostępu do finansowania tym bardziej rynek potrzebował instytucji pozabankowych, które obecnie w głównej mierze nie zajmują się pożyczaniem zadłużonym, ale koncentrują swoją działalność na podmiotach gospodarczych, wykluczonych z pewnych względów przez banki i odciętych bardzo często w sposób drastyczny i zaskakujący od taniego finansowania. Ludzkie spojrzenie na szanse oraz problemy podmiotów gospodarczych, które oferują firmy pozabankowe świadczące pożyczki pod zastaw hipoteki, są realną przewagą wobec banków skupiających się w coraz większej mierze na scoringu, oraz wpisach w bazach gospodarczych, które często są błędne, bądź przeterminowane.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości stawiają przed klientami inne oblicze wymagań, aby uzyskać taki produkt, podmiot wnioskujący musi przedstawić firmie pożyczkowej dwie rzeczy:

  • Realny pomysł na spłatę pożyczki – jest to absolutnie obligatoryjny warunek. Żaden klient wnioskujący o pożyczkę pod zastaw nie otrzyma finansowania bez podania realnego pomysłu na spłatę pożyczki. Firmy pożyczkowe mają świadomość mnogości sposobów na wyjście z zadłużenia i każdy z nich weryfikują indywidualnie, w oparciu o własne doświadczenie oraz plany podmiotu gospodarczego starającego się o finansowanie opracowują produkt finansowy i podejmują decyzję o jego przyznaniu bądź odmowie.
  • Zabezpieczenie w postaci nieruchomości - nasza firma respektuje zabezpieczenia w postaci: mieszkania, domu, działki budowlanej, gruntów rolnych oraz nieruchomości komercyjnych. Zabezpieczenie jest drugim punktem, który musi spełnić każdy z podmiotów wnioskujących o pożyczkę pod zastaw.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne