+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Bank vs Instytucja Pożyczkowa vol. 2

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak odmienne produkty oferuje rynek pozabankowych pożyczek pod zastaw nieruchomości, w kontekście ofert znanych z rynku bankowego. W cyklu artykułów postaramy się opisać, przybliżyć wady oraz zalety pożyczek pod zastaw nieruchomości w porównaniu do tradycyjnego finansowania bankowego.

Procedura uzyskania finansowania: Dla wielu podmiotów poszukujących finansowania jednym z najważniejszych aspektów jest sprawne przeprowadzenie procedury uzyskania środków oraz stosunkowo krótki czas od momentu wnioskowania do chwili zamknięcia transakcji.

Na drodze naszej firmy wielokrotnie spotykamy klientów, którzy próbowali uzyskać korzystniejsze pod względem kosztów finansowanie w instytucjach bankowych, jednak z powodu skomplikowanych procedur oraz złożoności tradycyjnych instytucji procedury prowadzące do pozyskania środków trwały bardzo długo i nierzadko kończyły się odrzuceniem wniosku na przykład w przeddzień wypłaty przez analityka z centrali. Rynek pozabankowych pożyczek pod zastaw nieruchomości uzupełniając produkty bankowe oferuje klientom dużo prostszy oraz krótszy przebieg procedowania wniosku o pożyczkę pod zastaw.

Podstawową różnicą jest ograniczenie struktur firm pożyczkowych. W przeciwieństwie do banku, który jest rozbudowaną instytucją o rozproszonej decyzyjności, wynikającej z bezpieczeństwa oraz racjonalności wydatkowania środków bankowych, firmy pożyczkowe takie jak nasza, posiadające własne kapitały, niepochodzące z depozytów, emisji akcji oraz obligacji charakteryzują się dużo bardziej scentralizowaną decyzyjnością oraz bliskością wobec klienta.

Wnioskując przykładowo o pożyczkę pod zastaw mieszkania, klient już na samym początku trafia do osoby decyzyjnej. Specjalisty, który w pierwszej wymianie mailowej, bądź telefonicznej może określić czy klient kwalifikuje się do uzyskania pożyczki. Nierzadko prowadzi to do negatywnego rozpatrzenia wniosku, jednakże gwarantuje klientowi szacunek wobec jego czasu i prowadzi do uniknięcia sytuacji, w której wnioskujący czeka na decyzję tygodniami, na końcu dowiadując się o negatywnym rozpatrzeniu.

Ponadto nasza firma oferuje rozpatrzenie wniosku o pożyczkę pod zastaw mieszkania/domu całkowicie online. Klient nie musi tak jak w banku bywa bardzo często, udawać się do placówki i tam przekazywać dokumenty. Wychodząc Państwu naprzeciw umożliwiliśmy przejście tej procedury w formie elektronicznej.

Podsumowując: nie jest prawdą, że firmy zajmujące się pożyczkami pod zastaw nieruchomości nie mają żadnych wymagań wobec klientów, a procedura uzyskania finansowania pod zabezpieczenie hipoteczne wygląda tak jak w firmach chwilówkowych, gdzie pieniądze można ,,dostać od ręki”. 
Firmy takie jak nasza w toku procedowania są zobowiązane przeprowadzić badanie zdolności kredytowej i takowe zawsze przeprowadzają, jednakże mniejsza złożoność samych instytucji prowadzi do zwiększenia decyzyjności poszczególnych jednostek, co za tym idzie krótszego czasu uzyskania decyzji czy pożyczka pod hipotekę zostanie przyznana.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne