+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Bezpieczeństwo pożyczki pod zastaw vol. 1

Jeżeli Twoja firma poszukuje szybkiego finansowania bez zbędnych formalności, możesz zainteresować Cię oferta pożyczki pod zastaw nieruchomości. Czy pożyczki pod zastaw nieruchomości są bezpieczne ? W jaki sposób podpisuje się umowę oraz co w niej się znajduje? Pożyczki pod zastaw mieszkania to produkt bezpieczny i szybki do uzyskania pod finansowanie działalności gospodarczej.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości dla firm to produkty charakteryzujące się dużą elastycznością. Pomijając jednak aspekty finansowe w tym artykule skupimy się na aspektach, które powinny znaleźć się w umowach pożyczek pod zastaw. W pierwszej części artykułu autor poruszy temat doboru dobrej firmy świadczącej pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Na wstępie warto zaznaczyć, że pomimo iż pożyczki pod zastaw nieruchomości dla firm opierają się o swobodę umów zawieranych między przedsiębiorstwami, dobrze dla każdego podmiotu szukającego finansowania aby skierował swój wniosek do podmiotów zajmujących się zawodowo udzielaniem pożyczek pod zastaw hipoteki. Warto zaważyć, że szukanie kapitału choćby w przedsiębiorstwach, z którymi się współpracuje wiąże się z ryzykiem powiązania kapitałowego z konkurencją, dostawcami czy odbiorcami towarów, które produkujemy bądź którymi handlujemy.

Wybierając podmiot świadczący usługi na rynku pożyczek pozabankowych pod zastaw nieruchomości dla firm, warto aby była to firma zajmująca się tym od lat. Tutaj także warto zwrócić uwagę, że większość firm na rynku zgodnie z regulacjami wprowadzonymi w 2016 roku miała obowiązek na tamten czas prowadzić formę działalności jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Mimo, że regulacje odnosiły się do pożyczek konsumenckich dużo podmiotów działa od tamtego czasu w takiej formie. Oczywiście wiele firm świadczy usługi od wielu lat i warto zapytać konsultanta jak wygląda historia firmy przed rokiem 2016.

Kolejnym aspektem wartym poruszenia z potencjalną firmą mającą być naszym partnerem w dostarczaniu kapitału, jest jego pochodzenie. Należy zwrócić uwagę czy firma finansuje się emisjami obligacji i jest zależna od spłat wobec swoich wierzycieli. Z punktu widzenia pożyczkobiorcy najlepiej gdyby firma posiadała własne kapitały należące do właścicieli, co daje nam dużo większą elastyczność w razie problemów ze spłatą należności. Zaciągając pożyczkę pod zastaw nieruchomości u podmiotu dysponującego swoim kapitałem mamy też pewność, że unikamy roszczeń osób trzecich wobec nas i naszej nieruchomości.

W kolejnej części artykułu autor poruszy temat bezpieczeństwa umów pożyczek pod zastaw domu i mieszkania.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne