+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Bezpieczeństwo pożyczki pod zastaw vol. 2

Umowa pożyczki pod zastaw nieruchomości

Bezpieczeństwo pożyczek pod zastaw nieruchomości. Pożyczki pod zastaw mieszkania jako bezpieczna forma finansowania działalności gospodarczej. Pożyczki pod zastaw nieruchomości jako alternatywa dla finansowania działalności gospodarczej z utratą udziałów w firmie.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości dla firm to obszar rynku finansowego, który ma niewielką wielkość, a jego mechanizmy nie są powszechnie znane. Prowadzący działalność gospodarczą coraz częściej wychodzą naprzeciw alternatywnym formom finansowania działalności gospodarczej. Zmieniająca się szybko sytuacja w dzisiejszych czasach nierzadko zmusza przedsiębiorcę aby przeanalizować rynek finansowy w poszukiwaniu sprawdzonego i elastycznego partnera do współpracy w chwilach braku płynności dotykających praktycznie każdą firmę.

Bezpieczeństwo pożyczek pod zastaw nieruchomości to aspekt kluczowy i wypada zwrócić na niego szczególną uwagę przy podejmowaniu decyzji o partnerstwie z firmą pożyczkową. Kluczowe aspekty umowy to proporcja zabezpieczenia wobec zawartej pożyczki pod zastaw nieruchomości. Przykładowo gdy pożyczkobiorca udziela zabezpieczenia w postaci czasowego przeniesienia własności nieruchomości oczywiste jest, że firma pożyczkowa zabezpieczy się na nieruchomości wartej więcej niżeli pożyczka, jednak rzetelna i bezpieczna dla pożyczkobiorcy umowa powinna zawierać szczegółowy opis procedury sprzedaży nieruchomości w przypadku windykacji oraz obowiązek rozliczenia się firmy pożyczkowej z pożyczkobiorcą z nadwyżki wartości sprzedaży nad należnościami wynikającymi z pożyczki pod zastaw mieszkania.

Coraz większa świadomość pożyczkobiorców oraz rozwój pożyczek pod zastaw nieruchomości przyczynia się do przestrzegania dobrych praktyk oraz coraz mniejszej ilości naruszeń prawa przez firmy pożyczkowe. Powoli standardem staje się zawieranie umowy pożyczki w jednym akcie z umową zabezpieczenia na nieruchomości. Pożyczkobiorca jednak powinien zachować czujność, a nawet odmówić podpisania umowy pożyczki, która nie jest sporządzona w jednym akcie notarialnym razem z ustanowionymi zabezpieczeniami.

Obecność konkurencji na rynku pożyczek pod zastaw nieruchomości działa pozytywnie na całą branżę i powoduje widoczną poprawę standardów sporządzanych umów pożyczki pod zastaw mieszkania, należy jednak pamiętać, że dla pożyczkobiorcy najlepszym z możliwych działań przed podpisaniem umowy pożyczki pod zastaw nieruchomości jest skierowanie zapytania o udostępnienie umowy pożyczki pod zastaw hipoteki, szczegółowe zapoznanie się z nią i skonsultowanie z prawnikiem, a w przypadku napotkania nierzetelnej i zbyt skomplikowanej umowy wybranie takiego podmiotu, który oferuje lepsze warunki i z którym czujemy się bezpiecznie, ponieważ firma pożyczkowa w dzisiejszych czasach może być partnerem dla przedsiębiorcy na lata, a odbiór branży w przyszłości na pewno zmieni się in plus.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne