+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Do czego porównać pożyczkę pod zastaw?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości – dla kogo? Nie słyszałeś o pożyczkach pod zastaw mieszkania? – sprawdź naszą ofertę. Pożyczki pod zastaw mieszkania pozabankowe, bez bik, prywatne. Jakie są zalety pożyczek pod zastaw nieruchomości, do czego można je porównać?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości występujące na rynku pozabankowym nie są produktem nowym, jednakże na przestrzeni ostatnich 5 lat zyskują na coraz większej popularności. Produkt ten często nie jest dobrze znany potencjalnym pożyczkobiorcą i nierzadko wymaga wyjaśnienia. Jakie są jego zalety? Do czego porównywać pożyczki pod zastaw mieszkania? Dla kogo kierowane są tego typu produkty?

Najważniejszą cechą pożyczek pod zastaw nieruchomości jest fakt kierowania ich do podmiotów gospodarczych. Oznacza to że pożyczkę pod zastaw można uzyskać na cele firmowe, rzetelna firma pożyczkowa działająca w tym segmencie nie powinna zgodzić się finansować celów konsumpcyjnych. Wynika to wprost z ustawy o kredycie hipotecznym jak i z faktu, że pożyczki te są produktem dużo droższym niżeli pożyczki hipoteczne udzielane przez banki, a wykorzystywanie takich środków pieniężnych na cele konsumpcyjne nie jest rozsądnym działaniem.

Zaletami pożyczek pod zastaw hipoteki jest na pewno ich elastyczność oraz szybki proces uzyskania, na czym wielu firmom zależy bardziej niż na lepszych warunkach kredytowania. Koszty pożyczek prywatnych należy porównywać z innymi alternatywnymi formami finansowania, a nie z produktami bankowymi.

Taki fakt wynika z kosztu kapitału, który musi ponieść firma pożyczkowa, nie wspomaga się ona bowiem depozytami jak bank, a większość pożyczek zazwyczaj finansuje kapitałem własnym. Z tego powodu najrozsądniej wypada porównywać koszty pożyczek pozabankowych pod zastaw hipoteki do kosztów takich operacji jak: odsprzedaż udziałów w firmie, finansowanie mezzanie, oraz innego rodzaju alternatywne formy.

W przypadku chęci nawiązania współpracy przy finansowaniu pozabankowym pod zastaw nieruchomości zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Pożyczki hipoteczne dla firm pod zastaw domu, mieszkania, działek.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne