+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Firmowa pożyczka pod zastaw nieruchomości osoby trzeciej

Zaciągnięcie pożyczki hipotecznej to w wielu przypadkach najlepsze rozwiązanie, umożliwiające szybkie, a przy tym skuteczne wyprowadzenie firmy z kłopotów finansowych. Pożyczka, której zabezpieczenie stanowi nieruchomość, zazwyczaj oznacza otrzymanie dużego zastrzyku gotówki, dzięki czemu można sprawnie rozwiązać problemy związane np. z zaległymi płatnościami czy wdrożeniem w życie planów modernizacji i rozbudowy biznesu. Im bardziej atrakcyjną nieruchomość (m.in. pod względem stanu technicznego oraz lokalizacji) może zaproponować bankowi lub firmie pożyczkowej przedsiębiorca, tym większe uzyska wsparcie.

Liczne grono osób prowadzących swoją działalność chętnie korzysta z usług instytucji prywatnych, mogących zaoferować uproszczone zasady przyznawania pożyczek także przedsiębiorcom z niekorzystną historią w Biurze Informacji Kredytowej. Prywatne firmy pożyczkowe posiadają również elastyczne zasady współpracy z klientami, którzy nie dysponują własną nieruchomością, a mimo to są zainteresowani produktami hipotecznymi. Rozwiązaniem, które Smartvest proponuje w takiej sytuacji przedsiębiorcom jest pożyczka pod zastaw nieruchomości osoby trzeciej.

Pożyczki hipoteczne dla przedsiębiorców zabezpieczone przez poręczyciela

Przedsiębiorcy mający zamiar zaciągnąć pożyczkę hipoteczną w Smartvest, ale nie będący właścicielami odpowiedniej nieruchomości mogą skorzystać z pomocy bliskiej osoby, która zgodzi się poręczyć zobowiązanie firmowe. Zabezpieczeniem tego typu pożyczki może być mieszkanie, dom, lokal użytkowy bądź grunt należące zarówno do osoby spokrewnionej z pożyczkobiorcą, jak i pozostającej z nią w innych relacjach.

Procedura przyznawania środków w takim przypadku jak pożyczka pod zastaw nieruchomości osoby trzeciej zostaje rozszerzona, ponieważ wymaga pozyskania zgody poręczyciela zobowiązania finansowego, a także ustalenia zasad jego odpowiedzialności. W momencie finalizacji umowy właściciel nieruchomości staje się współdłużnikiem rzeczowym zobowiązanym do spłaty zadłużenia, jeśli pożyczkobiorca nie będzie regulować rat. Szczegółowy zakres odpowiedzialności poręczyciela wobec wierzyciela zawsze jest jednak określany indywidualnie.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne