Pożyczki pod zastaw nieruchomości - poradnik

Jak wygląda pożyczka pod zastaw samochodu?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma nieprzewidzianymi sytuacjami, które wymagają natychmiastowych nakładów finansowych. Aby szybko pozyskać potrzebną gotówkę, warto złożyć wniosek o pożyczkę pod zastaw samochodu. Na czym polega takie rozwiązanie i na jaką kwotę można liczyć?

Co trzeba zrobić, aby otrzymać pożyczkę pod zastaw samochodu?


Do podstawowych elementów niezbędnych do uzyskania pożyczki należy posiadanie samochodu wolnego od jakichkolwiek zobowiązań finansowych. Następnie trzeba złożyć wniosek, dołączając do niego dowód rejestracyjny i kartę pojazdu oraz polisę ubezpieczeniową. Warto załączyć również zdjęcie. Czas weryfikacji zgłoszenia i przygotowania oferty wynosi maksymalnie 48 godzin, a środki wypłacane są w ciągu kolejnych 2 dni roboczych. Kwota, o jaką można się starać zależy od wartości rynkowej auta – większość firm decyduje się na pożyczkę w wysokości do 50% wartości ruchomości. Umowę zawiera się na jeden miesiąc, ale w razie potrzeby można ją przedłużyć. Na czas trwania zobowiązania finansowego samochód odstawia się na strzeżony parking. W tym czasie nie można z niego korzystać.

Bezpieczeństwo to podstawa


Pożyczka pod zastaw auta wiąże się z wieloma korzyściami. Do najważniejszych należą elastyczne warunki (dostosowane do możliwości przedsiębiorcy) oraz szybka weryfikacja wniosków. Co istotne, firmy świadczące takie usługi nie biorą pod uwagę historii kredytowej. Nie wymagają również dostarczania zaświadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Urzędu Skarbowego. W praktyce oznacza to, że o środki mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy w przeszłości mieli problemy ze spłatą długów. Przy podejmowaniu decyzji rozpatruje się aktualną sytuację i możliwości finansowe pożyczkobiorców. Choć procedury są znacznie prostsze niż w przypadku tradycyjnych kredytów bankowych, należy dokładnie zapoznać się z treścią umowy. Do dobrych praktyk zalicza się również dopełnienie formalności w kancelarii notarialnej. W ten sposób uda się zwiększyć bezpieczeństwo zawieranych transakcji.