+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Kwota pożyczki a wartość zabezpieczenia -> LTV

LTV – jest to wskaźnik używany najczęściej w bankowych kredytach hipotecznych, do mierzenia ryzyka, jest współczynnikiem pomiędzy wysokością finansowania, a wartością zabezpieczenia. “Do ilu procent wartości zabezpieczenia udzielają Państwo pożyczek?” – jest to jedno z najczęściej pojawiających się pytań w branży pożyczkek pod zastaw nieruchomości. Pytanie klienta o maksymalny wskaźnik LTV wzięło się po części z funkcjonujących w bankowości procedur, ale także z podejścia do klientów przez niektóre firmy pożyczkowe, które działały na zasadach podobnych do lombardów, interesując się tylko zabezpieczeniem swojej wierzytelności, nie bacząc na sytuację klienta oraz inne czynniki wpływające na ryzyko kredytowe.

Bardzo często w reklamach pożyczek pod zastaw nieruchomości spotykamy się z hasłami : “Masz nieruchomość – masz pożyczkę” “Do 60% LTV bez zbędnych pytań , bez formalności” Polityka naszej firmy jest inna, a sam wskaźnik LTV będący oczywiście składową całego procesu rozpatrywania wniosku o pożyczkę pod zastaw, nie jest najważniejszy. Stąd ciężko nam odpowiedzieć na powyżej sformułowane pytanie w prosty sposób.

Smartvest podchodzi do każdego klienta indywidualnie, kompleksowo rozpatrując wniosek o pożyczkę pod zastaw nieruchomości, kierujemy się kilkoma zasadami, które ograniczają ryzyka nieoddania kapitału przez klienta, oraz zapewniają etykę w udzielaniu finansowania m.in.:

  • Pożyczka pod potrzeby klienta, nie mniejsza nie większa – nasza firma udzielając pożyczki pod zastaw nieruchomości, kieruje się tą zasadą w szczególności ze względów etycznych. Gdy do naszej firmy trafia klient, którego potrzeby są większe niż pozwala na to zabezpieczenie, nie proponujemy pożyczki w mniejszej kwocie” – oceniając sytuację klienta, staramy się mu pomóc, mając świadomość, że zabezpieczenie nie pozwala rozwiązać całości problemów nie proponujemy rozwiązań połowicznych, pożyczki, która nie zaspokoi w pełni potrzeb klienta - albo dochodzimy do całkowitej zgody i kompromisu w danej sytuacji, albo z przykrością jesteśmy zmuszeni zrezygnować ze współpracy, mimo że samo zabezpieczenie pozwala na udzielenie kwoty mniejszej, jednak nie rozwiązującej problemów. Wiąże się to też z tym, że czasami, zdarza się, aby klient posiadający dobrą zdolność do spłaty pożyczki otrzymał finansowanie na preferencyjnych warunkach, gdzie wskaźnik LTV będzie odbiegał od normy.
  • Nie jesteśmy lombardem – Smartvest nie udziela pożyczek tylko w oparciu o wskaźnik LTV. Niejednokrotnie zdarzyło się, że wnioski zostały odrzucane ze względu na brak możliwości spłaty pożyczki, przy jednocześnie solidnym zabezpieczeniu finansowania w postaci nieruchomości. Przykładem są tutaj osoby starsze, emeryci, których dochody najczęściej nie są wystarczające do spłaty pozabankowej pożyczki pod zastaw, takie osoby mimo posiadania nierzadko własnościowych mieszkań w dużych miastach, o odpowiednim wskaźniku LTV, nie otrzymują finansowania w naszej firmie, ponieważ warunkiem obligatoryjnym jest plan spłaty pożyczki.

Podsumowując: Nasza firma nie traktuje sztywno wskaźnika LTV, zdarzają się sytuacje, w których jego wysokość oscyluje na poziomie 60-70 % na przykład przy pożyczce pod zastaw nieruchomości wystawionej już na sprzedaż, znajdującej się w dobrej lokalizacji, ale także spotykamy się z sytuacjami gdzie mimo wskaźnika LTV na poziomie nawet 30%, nasza firma odmawia finansowania klientowi np. ze względu na brak posiadanych dochodów, brak planu na spłatę pożyczki, negatywną ocenę zdolności kredytowej wnioskującego.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne