+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Na co zwrócić uwagę przed wzięciem pożyczki pod zastaw domu?

Prowadzenie firmy to w dzisiejszych czasach duże wyzwanie, które wymaga nie tylko predyspozycji managerskich, ale również sporego zaplecza finansowego. Strategie bieżącego funkcjonowania, rozwojowe, inwestycyjne czy marketingowe są kosztowne, a jednocześnie od nich uzależniony jest sukces biznesu. W sytuacjach kryzysowych często najlepszym rozwiązaniem jest więc zdecydowanie się na pożyczkę, dzięki której można przywrócić organizacji stabilną sytuację finansową. Optymalne wyjście stanowi szybka pożyczka pod zastaw domu lub innej nieruchomości. Warto jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji zapoznać się z wymaganiami stawianymi przez prywatne firmy pożyczkowe i wybrać opcję najbardziej odpowiadającą indywidualnym potrzebom.

Kredyt bankowy a pożyczka z firmy prywatnej pod zastaw domu

Zaciągnięcie kredytu w banku pod zastaw domu wiąże się z wieloma formalnościami i koniecznością spełnienia rygorystycznych wymagań, zazwyczaj bez możliwości ich negocjacji. Oferty instytucji prywatnych są pod tym względem bardziej elastyczne, dzięki czemu można uzyskać np. korzystniejsze warunki dotyczące spłaty zobowiązania. Sprawy formalne zostają natomiast ograniczone do minimum, pozwalającego jednak na pełne zabezpieczenie interesów pożyczkobiorcy, jak również strony udzielającej pożyczki. Również przekazanie środków – w postaci gotówki lub przelewu – zwykle odbywa się zdecydowanie szybciej. I w jednym, i w drugim przypadku podczas zaciągania pożyczki dla przedsiębiorców pod zastaw domu należy liczyć się z koniecznością obciążenia hipotecznego zawartego w księdze wieczystej.

Z wzięcia pożyczki w prywatnej firmie wynika więc szereg atutów, ale warto mieć też na uwadze, że wiele instytucji tego typu dopuszcza się różnego rodzaju nadużyć wobec klientów. Aby się uchronić przed nieuczciwymi praktykami, należy wybrać podmiot, który postępuje etycznie i zgodnie z prawem, czego potwierdzenie powinna stanowić przede wszystkim przejrzysta, zrozumiała umowa. Ponadto, będąc przedsiębiorcą, warto zdecydować się na współpracę z firmą udzielającą pożyczek wyłącznie podmiotom gospodarczym, co świadczy o przejrzystości jej działania.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne