+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Pozabankowa pożyczka dla firmy na start

Założenie własnej działalności gospodarczej to bardzo duże wyzwanie, które zazwyczaj dodatkowo jest obarczone sporym ryzykiem finansowym. Osoby zdecydowane na podjęcie takiego typu przedsięwzięcia często szukają więc dodatkowych źródeł wsparcia, pozwalającego na uregulowanie najpilniejszych wydatków. Środki mogą zostać spożytkowane np. na zakup specjalistycznego sprzętu czy oprogramowania, zapewnienie pracownikom niezbędnych szkoleń, wynajęcie biura bądź powierzchni magazynowej. W zależności od potrzeb i możliwości nowi przedsiębiorcy zainteresowani takim produktem jak pożyczka dla firmy na start mogą z niej skorzystać na różne sposoby.

Pożyczka czy kredyt? Dylemat nowych przedsiębiorców

Właściciele firm zdecydowani na zaciągnięcie zobowiązania w związku z planowanym założeniem działalności gospodarczej mają do dyspozycji dwie możliwości, zapewniające uzyskanie dodatkowego zastrzyku gotówki:

  • kredyt lub pożyczka z banku – rozwiązanie jest często wybierane przez osoby zakładające własny biznes, jednak nie dla każdego przedsiębiorcy oferty bankowe są dostępne. Problem z uzyskaniem wsparcia od banku mogą mieć np. osoby z negatywną historią kredytową, która dla analityków często stanowi najważniejszy powód odrzucenia wniosków. W przypadku chęci nawiązania współpracy z bankiem należy też spodziewać się konieczności dopełnienia licznych formalności, które z jednej strony mogą być czasochłonne oraz drobiazgowe, z drugiej jednak stanowią zabezpieczenie zarówno dla klienta, jak i instytucji udzielającej kredytu lub pożyczki,
  • pożyczka dla firmy na start oferowana przez instytucję prywatną – oferty z sektora pozabankowego są bardziej elastyczne, dzięki czemu więcej osób może z nich skorzystać.

Największą trudnością w uzyskaniu tego rodzaju pomocy może być znalezienie odpowiedniej firmy pożyczkowej, która powinna dbać o bezpieczeństwo klienta i w związku z tym zaproponować przejrzyste, uczciwe warunki współpracy. W Smartvest odpowiedzialnie wspieramy nowych przedsiębiorców, gwarantując im kompleksowe doradztwo oraz możliwość podpisania umowy u notariusza.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne