+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Pożyczka dla firm online

Pożyczka dla firm online

Pożyczki online dla firm stanowią ogólnodostępne, proste rozwiązanie dla przedsiębiorców potrzebujących szybkiego zastrzyku gotówki. Bez osobistej wizyty w placówce właściciel firmy może jeszcze tego samego dnia uzyskać niezbędne środki finansowe. Jednocześnie nie potrzeba przy tym spełniać tak wielu wymagań, jak w przypadku pożyczek bankowych.

Jakie zalety ma pożyczka dla firm online?

Pożyczki online dla firm wymagają mniej formalności, co jest znacznie wygodniejsze dla przedsiębiorców. Nie muszą oni poświęcać dodatkowego czasu na wizytę w banku, stanie w kolejkach i odręczne wypełnianie szeregu dokumentów. Wystarczy znaleźć chwilę, aby złożyć internetowy wniosek o zewnętrzne finansowanie działalności. Zazwyczaj na sporządzenie takiego wniosku wystarczy trzeba poświęcić zaledwie kilkanaście minut wolnego czasu.

Szybsze wnioskowanie o środki finansowe dla firm to nie jedyna zaleta pożyczek online. Zwykle wiążą się one również z mniejszymi wymaganiami względem przedsiębiorcy. Nie potrzeba na przykład przedkładać zaświadczenia o zarobkach czy też szczegółowej historii kredytowej. Co więcej, środki finansowe dla firm można pożyczyć na dowolny cel związany z działalnością gospodarczą – da się przeznaczyć je zarówno na rozwój biznesu, jak i spłatę innych zadłużeń, na przykład komorniczych. Popularne zastosowanie pożyczek online to pełnienie przez nie roli finansowania dla start-upów. W ten sposób szybko i w łatwy sposób można pozyskać dodatkowy kapitał na początek działalności.

Pożyczki online dla firm pod zastaw nieruchomości

Popularny rodzaj pożyczek dla przedsiębiorstw, dzięki którym można uzyskać jak największe kwoty dofinansowania, to te pod zastaw nieruchomości. W większości przypadków wartość pożyczki wynosi do 50% wartości nieruchomości, a w przypadku niektórych wniosków sięga nawet 80%. W ofercie firmy Smart Vest można wnioskować o pożyczkę pod zastaw domu i mieszkania, ale także działki lub gruntów rolnych. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy działalności gospodarczych, którzy mają na przykład działkę lub grunty, z których aktualnie nikt nie korzysta.

Wnioskować o pożyczkę online można telefonicznie lub poprzez wypełnienie krótkiego wniosku na stronie. W obu przypadkach potrzebne są same podstawowe dane: imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail. Należy uwzględnić także wnioskowaną kwotę pożyczki wraz z celem dodatkowych środków finansowych. Dodatkowo trzeba wskazać, z czego planowana jest spłata pożyczki.

Na tym etapie wymagane dane dotyczące nieruchomości to jedynie numer księgi wieczystej. Aby przyspieszyć jednak proces udzielenia pożyczki, warto przesłać w załącznikach całą dokumentację. Może ona nieznacznie różnić się w zależności od rodzaju nieruchomości. Zwykle potrzebny jest dokument potwierdzający nabycie nieruchomości, zaświadczenie dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego, dokumentacja zdjęciowa oraz wyrys i wypis z rejestru gruntów. Jeżeli nieruchomość została nabyta jako darowizna lub spadek, niezbędne okazuje się także zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o zwolnieniu z podatku. Na podstawie zebranych informacji nasza firma przygotowuje indywidualną ofertę finansowania.

Czym wyróżniają się firmy pożyczkowe online?

Chociaż jeszcze niedawno pozabankowe firmy pożyczkowe wzbudzały brak zaufania, obecnie pożyczka dla firm online stanowi ciekawą alternatywę dla finansowania bankowego. Wynika to z faktu, że nowe firmy pożyczkowe online oferują bardziej elastyczne produkty o znacznie szybszym czasie procedowania. Jednocześnie zachowują jednak wysoki standard i bezpieczeństwo obsługi klienta. Mogą zatem wspierać przedsiębiorców zarówno przy okazji ważnych inwestycji, jak i na początku rozwijania biznesu. Co bardzo ważne, do wnioskowania o dodatkowe środki nie są wymagane historie w bazach kredytowych takich jak BIK, BIG czy KRD. O pożyczkę mogą starać się wobec tego również przedsiębiorcy z negatywną historią kredytową.

W Smartvest indywidualnie podchodzimy do każdego klienta, stawiając duży nacisk na etyczny standard obsługi. Dbamy zatem o bezpieczeństwo transakcji, czego przykładem jest chociażby nasza polityka otwartych umów. Każdy nasz klient przed zawarciem umowy otrzymuje do wglądu projekt umowy razem z przykładowym harmonogramem spłat. W ten sposób może spokojnie przeanalizować treść umowy i zgłosić ewentualne wątpliwości lub sugestie jej poprawy. Pozostajemy otwarci na wszelkie propozycje. Finalna umowa pożyczki zawierana jest już osobiście: w kancelarii notarialnej, gdzie jednocześnie wypłacone zostają środki pieniężne.

W sumie cały proces udzielania pożyczki dla firm online od złożenia wniosku do wypłaty środków zajmuje około 4 dni roboczych. Zatem wnioskując w poniedziałek lub wtorek, można jeszcze w tym samym tygodniu cieszyć się dodatkowym źródłem finansowania dla swojego biznesu. Wysokość spłaty rat zawsze jest dopasowywana do możliwości danego przedsiębiorcy. W razie potrzeby klienci mogą liczyć także na bezproblemową możliwość wdrożenia ewentualnych rozwiązań awaryjnych, na przykład wydłużenie czasu karencji.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne