+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Pożyczki pozabankowe dla firm – jak to działa? Kto może z nich skorzystać?

O ile w przypadku osób fizycznych osiągających dochód na podstawie umowy o pracę, otrzymanie kredytu lub pożyczki bankowej nie stanowi problemu, o tyle dla firm borykających się z nawet niewielkimi, przejściowymi problemami finansowymi, droga do jakiegokolwiek wsparcia ze strony sektora bankowego jest zwykle zamknięta. Na szczęście, istnieją korzystne alternatywy, takie jak pożyczka pozabankowa na firmę, o którą może aplikować każdy przedsiębiorca – niezależnie od kondycji prowadzonego przez siebie biznesu. Jeśli poszukujesz alternatywnych form finansowania, nie masz szans na kredyt w banku lub chcesz skorzystać z wygodniejszej formy pomocy, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Dlaczego tak wiele firm nie ma szans na kredyt lub nawet niewielką pożyczkę w banku?

Skomplikowane formalności dotyczące udzielania kredytów i pożyczek dla firm w sektorze bankowym dla wielu wnioskodawców stanowią zaporę nie do sforsowania. Pożyczka na firmę może nie zostać przyznana zarówno jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i spółce z wielu powodów. Te najczęstsze to m.in.:

 • zaległości w ZUS (banki wymagają zaświadczenia o niezaleganiu z opłacaniem składek),
 • opóźnienia w zapłacie podatków PIT, CIT, VAT,
 • brak odpowiedniego zabezpieczenia,
 • negatywna historia kredytowa lub jej całkowity brak,
 • zbyt niski dochód, niedający gwarancji spłaty zobowiązania,
 • negatywna weryfikacja w BIK, BIG, KRD lub innym rejestrze osób zadłużonych.

Nawet jeśli firmie nie sposób zarzucić którykolwiek z powyższych powodów – płatności „idą” na czas, a sytuacja rynkowa jest stabilna – sektor bankowy z pewnością znajdzie jakiś powód, aby omówić udzielenia finansowania lub przyznać je, ale na warunkach, które dla przedsiębiorcy okażą się nie do przyjęcia. Tymczasem często wsparcie finansowe bywa po prostu niezbędne, np. na inwestycje w nowe maszyny lub technologie, przemodelowanie produkcji czy rozszerzenie skali działalności. Co wtedy? Rozwiązanie problemu to przystępna i łatwa do uzyskania pożyczka na firmę bez BIK w systemie pozabankowym.

Czym są pożyczki pozabankowe na firmę?

Oferowana przez instytucje z sektora pozabankowego pożyczka stanowi atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych kredytów oraz form finansowania udzielanych przez banki. W odróżnieniu od nich charakteryzuje się uproszczoną weryfikacją zdolności kredytowej wnioskodawcy. Dzięki temu taka pożyczka dostępna jest m.in. bez zaświadczeń o dochodach czy niezaleganiu z płatnością składek ZUS, podatków oraz innych zobowiązań.

Przykład pozabankowego kredytu to pożyczka na rozwój firmy udzielana pod zastaw nieruchomości: domu, mieszkania, hali produkcyjnej, magazynu czy gruntu. Takie finansowanie można otrzymać nawet w kwocie nawet do 50% wartości zabezpieczenia. Cała procedura to w pełni legalne działania z punktu widzenia przepisów, a umowę przyznania pożyczki spisuje się w obecności renomowanego notariusza. Pożyczka pozabankowa na firmę to propozycja dla podmiotów, które:

 • znalazły się w trudnej sytuacji finansowej,
 • zmagają się z zatorami płatniczymi,
 • poszukują możliwości konsolidacji zaciągniętych zobowiązań,
 • mają zaległości w ZUS, NFZ lub urzędzie skarbowym,
 • potrzebują środków na rozwój biznesu, ale nie mają zdolności kredytowej,
 • nie mają szans na uzyskanie finansowania w banku z różnych, innych powodów,
 • dysponują nieruchomością, która może stanowić zastaw hipoteczny pożyczki udzielonej w systemie pozabankowym.

Jakie zalety ma wzięcie pożyczki na firmę?

Dla wielu podmiotów z różnych sektorów gospodarki nawet niewielkie zachwianie w branży może mieć bardzo poważne skutki finansowe. Będące ich efektem zatory płatnicze powodują brak zdolności kredytowej i negatywną historię w BIK oraz innych rejestrach gospodarczych. Wychodząc naprzeciw potrzebom tej sporej grupy przedsiębiorców, sektor prywatny proponuje atrakcyjny produkt, jakim jest pożyczka na firmę bez zaświadczeń i zbędnych formalności. Jej główna zaleta to możliwość pozyskania pieniędzy nawet pomimo zaległości względem wierzycieli czy pogorszonej kondycji finansowej przedsiębiorstwa.

Najważniejsze zalety pożyczek pozabankowych:

 • brak skomplikowanej weryfikacji w BIK, KRD, BIG,
 • szansa na otrzymanie finansowania bez zaświadczeń i zbędnych formalności,
 • całkowicie legalna procedura udzielania wsparcie,
 • możliwość ustalenia indywidualnego harmonogramu spłaty, dostosowanego do możliwości finansowych pożyczkobiorcy.

Jak uzyskać pożyczkę pozabankową dla firmy?

Biorąc pod uwagę liczne korzyści, jakie daje pożyczka na firmę bez BIK, nie dziwi fakt, że z roku na rok coraz większa grupa przedsiębiorców postanawia z niej skorzystać. Argumentem „za” jest również łatwość i powszechna dostępność takich produktów. Aby po nie sięgnąć, wystarczy wypełnić prosty wniosek online lub przez telefon. Następnie instytucja finansowa przygotuje indywidualną ofertę finansowania. Ostatni krok to zawarcie umowy pożyczki u notariusza i przekazanie przedsiębiorcy środków pieniężnych na rozwój jego firmy.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne