Pożyczki pod zastaw nieruchomości - poradnik

Pożyczka pod zastaw na czym polega?

Pożyczki stanowią alternatywę dla tradycyjnych kredytów bankowych. Wyróżniają się prostymi formalnościami oraz szybką wypłatą środków i weryfikacją wniosków. Na wybór takiej opcji finansowania coraz częściej decydują się przedsiębiorcy. Czym charakteryzuje się rozwiązanie i kto może na nim skorzystać?

Pożyczki pod zastaw – propozycja dla osób z negatywną historią kredytową


Pożyczki pozabankowe zabezpieczane majątkiem, np. w postaci domu, mieszkania, działki budowlanej lub gruntów rolnych, to oferta dla właścicieli firm potrzebujących szybkiej gotówki. Od momentu złożenia wniosku do wypłaty środków na wskazanym koncie mija około 4 dni roboczych. Procedury związane z weryfikacją dokumentów i analizą aktualnej sytuacji finansowej pożyczkobiorcy są bardzo proste, gdyż nie bierze się pod uwagę danych zawartych w bazach BIK, KRD, BIG. Nie trzeba również przedkładać zaświadczeń z Urzędu Skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki temu o pieniądze mogą starać się przedsiębiorcy z negatywną historią kredytową. Pożyczki pod zastaw stanowią rozwiązanie dla podmiotów gospodarczych, które nie spełniają warunków narzucanych przez banki. Pożyczki udzielane są w wysokości do 50% wartości majątku, ale w niektórych przypadkach przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie sięgające nawet do 80%.

Pożyczka dla każdego?


Choć formalności związane z otrzymaniem środków są bardzo proste, w praktyce nie każdy może liczyć na pożyczkę pod zastaw. Środki dla przedsiębiorców wypłaca się tylko w celu pokrycia zobowiązań dotyczących bieżącej działalności prowadzonego biznesu, a wysokość rat jest dopasowywana do indywidualnych możliwości. Firmy oferujące tego typu usługi muszą działać etycznie i dokładnie zbadać zdolność finansową pożyczkobiorcy. Oznacza to, że na pozytywne rozpatrzenie wniosku nie powinny liczyć osoby w trudnej sytuacji życiowej, które mogą mieć problemy ze spłatą rat. Przed sfinalizowaniem umowy warto zachować ostrożność. Aby zwiększyć bezpieczeństwo transakcji, zaleca się podpisanie dokumentu w obecności notariusza.