+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Pożyczki pod zastaw nieruchomości dla firm

Wśród wielu form finansowania działalności przedsiębiorstwa dużym zainteresowaniem cieszą się pożyczki pod zastaw nieruchomości dla firm. Skąd wynika ich popularność? Czym się różnią od kredytów bankowych? Odpowiedzi na te i podobne pytania znaleźć można w poniższym wpisie.

Kredyty bankowe a pożyczki pod zastaw nieruchomości dla firm

Do głównych zalet wspomnianych pożyczek należy z pewnością ich wysoka dostępność oraz krótki czas oczekiwania na gotówkę – weryfikacja wniosku wynosi maksymalnie 48 godzin od chwili jego złożenia. Kredyt bankowy wiąże się natomiast nierzadko nawet z kilkutygodniowym oczekiwaniem na wydanie pozytywnej lub negatywnej decyzji przyznania. Duże trudności z uzyskaniem kredytów w banku mają zwłaszcza nowe przedsiębiorstwa. Instytucje finansowe bardzo niechętnie przyznają wysokie kwoty niedawno założonym firmom. W rezultacie nie mają one wystarczających możliwości rozwoju.

Z kolei pożyczka dla firmy pod zastaw domu, mieszkania, lokalu usługowego, działki, obiektu biurowego czy handlowego jest dostępna dla wszystkich podmiotów gospodarczych. Mogą ją otrzymać bez problemu zarówno działające wiele lat jak też świeżo założone przedsiębiorstwa. Jedynym wymaganiem jest posiadanie przez firmę na własność lub współwłasność konkretnej nieruchomości oraz przeznaczenie środków z pożyczki na cele biznesowe. Firmy udzielające tego typu finansowania, takie jak Smartvest, często nie sprawdzają również statusu pożyczkobiorcy w bazach kredytowych. Zabezpieczeniem zobowiązania mogą być również nieruchomości, które są obciążone wpisem egzekucyjnym. Jak można więc zauważyć, pożyczki tego typu znacznie przewyższają pod względem dostępności i szybkości przyznania kredyty w bankach.

Zalety pożyczek pod zastaw nieruchomości

Kredyty pod zastaw dla firm cechują się również innymi zaletami. Przede wszystkim pozwalają na uzyskanie wysokich kwot pieniężnych, wynoszących nawet ponad 50% wartości domu czy mieszkania. Podpisanie umowy jest całkowicie bezpieczne, ponieważ odbywa się w obecności notariusza. Ponadto to szybkie oraz proste rozwiązanie, niewymagające zbędnych formalności i dokumentów.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne