+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Pożyczki pod zastaw wierzytelności – kto może z nich skorzystać?

W razie wystąpienia poważnych problemów finansowych w firmie, przedsiębiorcy mają do dyspozycji szeroki wybór produktów pożyczkowych, pozwalających szybko zażegnać kryzys i przywrócić biznesowi pełną płynność. Dużym zainteresowaniem wśród osób prowadzających własne działalności gospodarcze cieszą się oferty przygotowywane nie tylko przez banki, ale również prywatne instytucje funkcjonujące w sektorze pozabankowym. W Smartvest współpracujemy z przedsiębiorcami reprezentującymi liczne branże oraz znajdującymi się na różnych stopniach ścieżki zawodowej. Chętnie budujemy kontakt z osobami będącymi dopiero na etapie planowania założenia swojej działalności, ale dużą część naszych klientów stanowią też doświadczeni przedsiębiorcy.

Propozycje prywatnych firm pożyczkowych, w tym Smartvest, charakteryzują się sporą elastycznością, dlatego klienci mogą wybrać produkt najlepiej odpowiadający ich aktualnej sytuacji finansowej. Do jednych z najbardziej popularnych rozwiązań należy zaciągnięcie zobowiązania pod zastaw nieruchomości. Równie korzystną opcją – chociaż mniej znaną wśród klientów – jest także pożyczka pod zastaw wierzytelności.

Na czym polega pożyczka pod zastawienie wierzytelności?

Z możliwości zabezpieczenia zobowiązania poprzez wierzytelności mogą skorzystać klienci reprezentujący dowolne sektory biznesu. Tego rodzaju pożyczki pozwalają szybko uzyskać należne pieniądze za wykonaną usługę (np. zrealizowany projekt, sprzedaż produktu, zorganizowany transport) od pożyczkodawcy. Zobowiązanie jest następnie regulowane za pomocą środków wypłacanych przez kontrahenta na rzecz firmy pożyczkowej.

Pożyczka pod zastaw wierzytelności ma wiele zalet, z których za najważniejszą można uznać zapewnienie przedsiębiorstwu braku zastojów w płynności finansowej. Ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu można utrzymać pozytywne relacje z klientami, którzy mogą bezproblemowo wydłużyć termin przewidziany na przekazanie płatności. Dodatkowo w przypadku dużych zaległości w płatnościach firma pożyczkowa może przejąć odpowiedzialność za windykację należności.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne