+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Pożyczki dla firm

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest często związane z koniecznością zakupu różnego rodzaju sprzętów, maszyn i urządzeń, sfinansowania projektów, zatrudnienia specjalistów czy też opłacenia nowego lokum. Skąd wziąć na to konieczne środki? Polecanym rozwiązaniem może być szybka pożyczka dla firm.

Pożyczki firmowe od banku i instytucji pozabankowych

Jakie możliwości stoją przed przedsiębiorcą? Może on uzyskać finansowanie w banku lub w instytucji pozabankowej. Oba te rozwiązania mają zalety, ale również wady.

Zaletą kredytów bankowych jest z pewnością kwota, którą można uzyskać. Może być ona naprawdę spora, dzięki czemu z powodzeniem pozwoli na sfinansowanie wszystkich planów firmowych. To również w pełni legalne i bezpieczne rozwiązanie. Zazwyczaj kredyt albo pożyczka na rozwój firmy udzielana jest także na dłuższy okres. Czy to rozwiązanie ma również wady? Przede wszystkim więc nie każda firma może z niego skorzystać. Ze względu na bardzo surowe wymagania banków, duże trudności z uzyskaniem kredytu mogą mieć nowo powstałe przedsiębiorstwa.

Małe szanse na pożyczkę mają także firmy posiadające niekorzystną historię kredytową, w tym przede wszystkim opóźnienia w spłatach oraz zajęcia komornicze. Należy też wiedzieć, że podczas rozpatrywania wniosków kredytowych, sytuację każdej firmy analizujemy bardzo wnikliwie. Jeśli specjalista uzna, że z różnych względów potencjał biznesowy wnioskodawcy jest niewystarczający, to pożyczka firmowa nie zostanie przyznana, a jeśli nawet, to w niższej kwocie, niż wnioskowana.

Ponadto sam czas oczekiwania na wydanie decyzji, a potem ewentualne podpisanie umowy i wypłacenie środków, bywa dość długi. Dlatego też w przypadku przedsiębiorców, którzy nie mają możliwości uzyskania kredytu z banku lub po prostu nie chcą korzystać z tej formy finansowania, polecanym pomysłem jest pożyczka online dla firm od instytucji pozabankowej.

Pożyczki pozabankowe dla firm – zalety i korzyści

Skorzystanie z pożyczki dla firm udzielonej przez instytucję pozabankową to korzystny wybór w sytuacji, kiedy z różnych przyczyn przedsiębiorca nie chce albo nie może uzyskać finansowania z banku. Pozwala na bardzo szybkie otrzymanie środków pieniężnych, zazwyczaj bez zbędnych formalności, konieczności dostarczenia wielu dokumentów czy też licznych spotkań z przedstawicielami firmy pożyczkowej. Firmy parabankowe najczęściej działają w internecie, dlatego też proces wnioskowania o pożyczkę, analizowania formularza oraz samego przydzielania kredytu jest łatwy, szybki i przede wszystkim wygodny.

Co istotne, instytucja pozabankowa również udziela wysokich kwot finansowania. Ważne jest także, że z opcji tej mogą skorzystać zarówno przedsiębiorstwa działające już dłuższy czas na rynku, jak i też niedawno powstałe firmy. Nierzadko opcja ta sprawdzi się też w sytuacji, gdy wnioskodawca posiada zaległości w spłacie aktualnych (ale także poprzednich) kredytów, ma tzw. zły BIK (negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej) czy też zajęcia komornicze. Podsumowując, pożyczki dla firm pozabankowe mogą się poszczycić wszystkimi tymi zaletami oraz korzyściami, których nie mogą zwykle zaoferować banki.

Podobnie jak w przypadku banków oferujących różnego rodzaju produkty finansowe dla firm (np. kredyty obrotowe), tak też i spółki parabankowe mogą zaproponować klientom różnego rodzaju formy finansowania. Szczególnie atrakcyjnym produktem jest posiadająca mnóstwo zalet pożyczka pod zastaw nieruchomości.

Czym jest pożyczka firmowa pod zastaw nieruchomości?

Zanim zostaną zaprezentowane liczne korzyści wynikające z pożyczki pod zastaw nieruchomości, warto przedstawić, czym w ogóle jest pożyczka hipoteczna dla firm. To rodzaj kredytowania, który polega na pożyczeniu klientowi umówionej kwoty pieniędzy z równoczesnym zabezpieczeniem finansowym jej spłaty w postaci konkretnej nieruchomości. Może nią być zarówno lokal czy dowolnego typu obiekt, jak i działka budowlana albo grunt orny.

Co istotne, kredytowanie tego rodzaju powinno zostać wykorzystane wyłącznie na cele związanie z prowadzeniem biznesu. Może być więc przeznaczone na zakup urządzeń i sprzętu biurowego, modernizację parku maszynowego, sfinansowanie nowej inwestycji, zatrudnienie pracowników, rozwiązanie zatorów pieniężnych oraz wiele innych stricte firmowych działań.

Dlaczego pożyczka hipoteczna dla firm to dobry wybór?

Pożyczka pozabankowa dla firm pod zastaw nieruchomości w Smartvest wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim jej sporą zaletą jest duża sprawność obsługi oraz szybkość rozpatrzenia wniosku. Proces jego weryfikacji przez kredytodawcę wynosi maksymalnie 48 godzin od chwili wysłania formularza przez klienta. Dlatego jest to najlepsze rozwiązanie w sytuacji, kiedy środki pieniężne są potrzebne firmie jak najszybciej.

Zwykle spółki przyznające kredyty pod zastaw mieszkań, domów czy działek udzielają wsparcia w wysokości wynoszącej maksymalnie 50-60% wartości lokalu, działki lub budynku. Smartvest podchodzi jednak do każdego klienta indywidualnie, każdorazowo szczegółowo rozpatrując jego wniosek, dzięki czemu może zaproponować znacznie lepsze warunki kredytu. Często oferuje pożyczkę wynoszącą nawet 80% wartości nieruchomości, czego niemal się nie spotyka w przypadku spółek konkurencyjnych. Poza tym Smartvest zapewnia również indywidualne warunki spłaty pożyczki, uzgadniając m.in. jej długość wspólnie z klientem. Zwykle pożyczka dla nowych firm czy też działających na rynku od długiego czasu udzielana jest na rok, jednakże istnieje możliwość przedłużenia tego okresu albo udzielenia karencji.

Dużą zaletę stanowi również wygodny i szybki proces wnioskowania. Formularz, który należy wypełnić, starając się o kredyt, jest krótki oraz zawiera jedynie pytania o najistotniejsze informacje dotyczące samej nieruchomości, a także dane kontaktowe do wnioskodawcy. To znacznie skraca czas potrzebny na uzupełnienie formularza, jak również jego obsługi. Ponadto firma Smartvest, w przeciwieństwie do wielu firm konkurencyjnych albo banków, nie wymaga dostarczania zbędnych dokumentów, takich jak m.in. zaświadczenia z Urzędu Skarbowego albo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Co ważne, nie są również wymagane żadne zaliczki albo inne opłaty np. za rozpatrzenie wniosku.

Firma udziela finansowania w wysokości minimum 10 000 zł. Nie ma natomiast maksymalnej kwoty, którą można uzyskać, ponieważ jest ona zależna od wartości danej nieruchomości, lokum albo działki. Zazwyczaj jednak klienci otrzymują pożyczki wynoszące kilkaset tysięcy złotych, czyli zwykle tyle, ile można otrzymać, biorąc kredyt bankowy. Kwota ta stanowi całkiem spory zastrzyk finansowy, który z pewnością pozwoli sfinansować najważniejsze projekty i potrzeby przedsiębiorstwa. Oprocentowanie pożyczki wraz z odsetkami wynosi 10%, czyli aktualną czterokrotność stopy lombardowej NBP, co stanowi bardzo konkurencyjną, korzystną ofertą.

Bardzo ważną kwestią jest także pełne bezpieczeństwo oraz pewność transakcji. Decydując się na omawiany rodzaj kredytu, klient ma gwarancję jego legalności. Umowę przygotowuje prawnik, a jej podpisanie odbywa się w obecności notariusza. Pożyczone środki są przelewane na wskazane przez klienta konto bankowe albo przekazywane w gotówce w obecności notariusza, w zależności od potrzeb i wyboru samego klienta.

Pożyczka dla firm bez zaświadczeń pod zastaw nieruchomości jest też polecaną opcją w przypadku, gdy firma posiada zajęcia komornicze albo tzw. złą historię w bazach.

Pożyczka dla firm bez BIK

Jak wspomniano wyżej, dużą zaletą omawianych kredytów jest możliwość uzyskania środków finansowych nawet w przypadku niekorzystnej historii kredytowej. Smartvest nie sprawdza baz kredytowych typu BIK, BIG czy KRD. Mieszkanie, dom, lokal biurowy, działka użytkowa albo innego rodzaju obiekt stanowią solidne i wystarczające zabezpieczenie kredytu, co sprawia, że instytucja kredytowa zazwyczaj z chęcią udziela wnioskodawcom nawet wysokich sum pieniędzy.

Pożyczka na start firmy i jej rozwój

Pożyczka na firmę bez zaświadczeń może być przeznaczona zarówno na rozpoczęcie działalności, jak i też dalszy rozwój przedsiębiorstwa istniejącego na rynku od pewnego czasu. To szczególnie polecana opcją dla start-upów oraz niedawno założonych firm w ich początkowej fazie rozwoju. Niektóre z branż, np. medyczna, finansowa, produkcyjna czy programistyczna, wymagają zwykle bardzo wysokiego kapitału na początek. Jak już wspomnieliśmy, przedsiębiorcy zakładającemu działalność nie jest łatwo otrzymać wysoki kredyt w banku. Dlatego też w takim przypadku pożyczka dla nowej firmy pod zastaw staje się najlepszym wyborem. Ponadto sprawdzi się ona świetnie zarówno jako pożyczka dla małych firm, jak i też dużych przedsiębiorstw.

Na jaką nieruchomość można otrzymać pożyczkę?

Pożyczka dla firm na start i rozwój biznesu może być przyznana na dowolnego rodzaju nieruchomość. Może nią być m.in. dom, mieszkanie, lokal usługowy, działka budowlana lub rolna, pojedyncze lokum czy też cały budynek. Akceptowane są również udziały w nieruchomości, jak też obiekty oraz lokale posiadające różnego rodzaju obciążenia.

W jakiej wysokości można otrzymać pożyczki dla małych firm? To, na jaką wysokość finansowania może liczyć wnioskodawca, zależy od kilku czynników. Firma Smartvest bierze pod uwagę zalety i wady nieruchomości, w tym przede wszystkim jej stan techniczny, metraż, ale też lokalizację nieruchomości. Należy mieć na uwadze, że zwykle budynki, a także pomieszczenia znajdujące się w centrach dużych miast cechują się wyższą wartością, a w efekcie również wyższą możliwą do uzyskania kwotą pożyczki, aniżeli obiekty zlokalizowane na obrzeżach większych miejscowości czy też we wsiach. Nie jest to jednakże regułą, dlatego też w przypadku zainteresowania pożyczką, warto po prostu wypełnić formularz zgłoszeniowy, aby otrzymać rzetelną oraz uczciwą ofertę kredytową. Firma Smartvest zaprasza więc do szybkiego, a przede wszystkim niezobowiązującego wypełnienia i przesłania do nas wniosku. W razie pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne