+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Pożyczki pod zastaw nieruchomości Elbląg

Produkty hipoteczne proponowane przez instytucje pozabankowe i banki różnią się pod wieloma aspektami, z których za kluczowe należy uznać: stopień skomplikowania formalności oraz maksymalną kwotę finansowania do uzyskania. Instytucje pozabankowe, takie jak Smartvest, są otwarte na negocjacje z klientem. Ponadto mogą zaproponować odbiorcom bardziej korzystne i elastyczne warunki współpracy. Przedsiębiorcy, którym zależy na pozyskaniu środków ze źródeł zewnętrznych, a jednocześnie oferta banków jest dla nich niewystarczająca lub nie mogą z niej skorzystać (np. z powodu negatywnej historii w BIK), powinni więc zdecydować się na rozmowę z doradcą z prywatnej firmy pożyczkowej. Dla każdego, kto chciałby w województwie warmińsko-mazurskim uzyskać informacje na temat pożyczki pod zastaw nieruchomości Elbląg stanowi odpowiednie miejsce na spotkanie z jednym ze specjalistów Smartvest.

Od czego zależy kwota pożyczki?

Ocena ryzyka związanego z udzieleniem pożyczki może się różnić nie tylko między bankiem a firmą pożyczkową, ale także między instytucjami z tego samego sektora. W przypadku firm pozabankowych najważniejsze parametry wpływające na oszacowanie ryzyka pożyczkowego to m.in.:

  • Wskaźnik LTV zaczerpnięty z procedur bankowych – współczynnik ten określa w sposób procentowy zależność między wysokością pożyczki a aktualną wartością danej nieruchomości. Niektóre firmy nie udzielają pożyczek powyżej określonego wskaźnika LTV, dla innych natomiast jest on kluczowym, lecz nie najważniejszym parametrem rozpatrywanym podczas wydawania decyzji o przyznaniu pożyczki;
  • Potrzeby finansowe klienta biznesowego – niektóre prywatne firmy pożyczkowe, w tym Smartvest, podczas rozważania wniosku kierują się przede wszystkim indywidualną sytuacją klienta. Jeśli z analizy wynika, że właściciel biznesu potrzebuje większego zastrzyku gotówki niż dana firma może mu zaoferować, wniosek prawdopodobnie zostanie odrzucony bez możliwości zaciągnięcia mniejszego zobowiązania. W takiej sytuacji doradca musi założyć, że klient w celu pokrycia wszystkich wydatków będzie szukał dodatkowego wsparcia w innych instytucjach, decydując się np. na wysoko oprocentowane chwilówki. To z kolei znacznie zwiększa ryzyko kredytowe.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne