Pożyczki po zastaw nieruchomości Kielce

Pożyczki po zastaw nieruchomości Kielce


Pożyczki hipoteczne to popularny instrument finansowy, po który chętnie sięgają zarówno mikroprzedsiębiorcy, jak i reprezentanci sektora małych oraz średnich firm. Chociaż tego rodzaju pożyczki uważane są za jedne z najbezpieczniejszych produktów oferowanych przez banki i prywatne firmy pożyczkowe, przed zaciągnięciem zobowiązania zawsze należy dokładnie zapoznać się z warunkami umowy i wszystkimi wynikającymi z niej konsekwencjami. Warto również zdawać sobie sprawę, czym różnią się pożyczki hipoteczne od innych dostępnych usług pożyczkowych i kredytowych. Spośród ważnych cech charakteryzujących pożyczki pod zastaw nieruchomości można wymienić m.in.:

  • Możliwość zagospodarowania środków na cel związany z prowadzonym biznesem – uzyskane środki można przeznaczyć np. na rozwiązanie zatorów finansowych, sfinansowanie nowej inwestycji, modernizację parku maszynowego. W Smartvest uważnie wsłuchujemy się w oczekiwania klientów i staramy się dobrać instrumenty pożyczkowe uwzględniające przedstawione potrzeby;
  • Perspektywa pozyskania wysokiej sumy – nieruchomości stanowią solidne zabezpieczenie, dlatego banki i firmy pozabankowe chętnie pożyczają pod ich zastaw wysokie kwoty.

Co wpływa na wysokość kwoty możliwej do uzyskania w ramach pożyczek hipotecznych?


Oprócz kwestii związanych z historią i zdolnością kredytową klienta, instytucja udzielająca pożyczki bierze pod uwagę również wady i zalety samej nieruchomości. Za przygotowanie obiektywnej wyceny domu, mieszkania czy gruntu zwykle odpowiada rzeczoznawca. Kluczowe cechy dla banków oraz pożyczkowych firm prywatnych to przede wszystkim: