+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Pożyczki pod zastaw nieruchomości Łódź

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – czy warto ją zaciągnąć?

Pozabankowa pożyczka pod zastaw nieruchomości dla wielu podmiotów gospodarczych jest doskonałym sposobem na szybkie pozbycie się problemów finansowych, których z różnych powodów nie mogą rozwiązać przy pomocy banków. Pożyczkę otrzymać mogą firmy nieposiadające wymaganej przez banki zdolności kredytowej lub mające niekorzystną historię w bazach kredytowych, dlatego tego typu wsparcie może być dla nich najlepszą i jedyną metodą na wyjście z kłopotów finansowych.

Mnogość różnego rodzaju instytucji finansowych, które działają nie tylko w dużych miastach jak Warszawa, Poznań czy Łódź, ale też w mniejszych miejscowościach, znacznie ułatwia szybkie otrzymanie potrzebnej kwoty niezależnie od siedziby firmy potrzebującej gotówki. Pozabankowa pożyczka pod zastaw nieruchomości ze względu na uproszczoną procedurę, indywidualne podejście do klienta i szybkość rozpatrywania wniosku często jest jedyną szansą wyjścia z trudnej sytuacji, która może przydarzyć się nawet najlepiej prosperującej firmie. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorca otrzymuje szansę na przeczekanie trudnego okresu bez popadania w długi u podwykonawców.

Warto wiedzieć, że pomimo prostych formalności i braku ograniczeń, pożyczki pod zastaw nieruchomości oferowane przez poważne prywatne instytucje pozabankowe są zawierane w obecności notariusza, co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo. Poszukując zatem rzetelnej firmy, w której chcemy zastawić swoją nieruchomość, bezwzględnie należy sprawdzić zasady jej działalności. Umowa z profesjonalną instytucją i świadome podjęcie decyzji może okazać się krokiem ku polepszeniu sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, któremu bez tego typu wsparcia groziłaby upadłość.

Jeżeli przedsiębiorca dysponuje nieruchomością w postaci domu, mieszkania, działki budowlanej czy gruntów rolnych warto pamiętać, że pożyczka pod ich zastaw może też być jedynym realnym sposobem na wdrożenie innowacji, które poprawią przyszłe funkcjonowanie firmy. W biznesie czasem trzeba zaryzykować, aby móc się rozwijać, gdyż w przeciwnym razie zachodzi duże prawdopodobieństwo, że wyprzedzi nas konkurencja.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości to produkt elastyczny, dlatego można go dostosować do potrzeb dowolnej firmy. Przedsiębiorcy decydują się na zaciągnięcie tego typu zobowiązania m.in. ze względu na:

  • możliwość uzyskania wsparcia w kwocie odpowiadającej nawet 70% wartości nieruchomości,
  • opcję negocjowania harmonogramu spłaty i dopasowania go np. do planowanego zwrotu z inwestycji,
  • możliwość skorzystania z karencji, a także wydłużenia okresu spłaty pożyczki pod zastaw nieruchomości,
  • minimum formalności, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa finansowego.

Co ważne, na nieruchomość, która będzie stanowiła zabezpieczenie zobowiązania, mogą być nałożone inne obciążenia. W Smartvest udzielamy pożyczek pod zastaw np. działki budowlanej, domu, gruntu czy mieszkania. Z kolei kluczowe znaczenie w kontekście maksymalnej kwoty pożyczki mają takie czynniki jak m.in. lokalizacja, powierzchnia czy data ostatniego remontu generalnego. Nieruchomości położone w dużych miastach, np. Łodzi, zwykle są warte więcej, co stwarza szansę na otrzymanie solidnego wsparcia.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne