+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Pożyczki pod zastaw nieruchomości Olsztyn

Pożyczki pozabankowe charakteryzują się większą dostępnością, w porównaniu z produktami bankowymi, ale nie każdy może je otrzymać. Konsultanci przyjmujący wnioski o wypłatę środków analizują możliwości finansowe przedsiębiorców, biorąc pod uwagę wiele czynników. Na co zwracają uwagę?

Szybka decyzja, rzetelna ocena

Choć pożyczki pod zastaw nieruchomości są udzielanie dużo częściej niż kredyty, nie oznacza to jednak, że pozytywne rozpatrzenie wniosku to tylko formalność. Na przykład firma Smartvest indywidualnie weryfikuje każde zgłoszenie. Do kluczowych kwestii wpływających na przyznanie środków zalicza się kilka elementów. Wśród najważniejszych należy wymienić wartość rynkową domu lub mieszkania oraz cel pożyczki – pieniądze, o które ubiegają się przedsiębiorcy, powinny być związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Trzeba również przedstawić pomysł na plan spłaty zadłużenia. Warto wspomnieć, że Olsztyn to dobre miejsce na inwestycje biznesowe. Miasto charakteryzuje się ogromnym potencjałem, co wpływa na szybszy zwrot kapitału wniesionego w rozwój firmy.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości – kto może się o nie ubiegać?

Do zalet pożyczek pozabankowych zalicza się brak weryfikacji danych w bazach BIK i KRD. Dzięki temu o środki mogą starać się osoby, które w przeszłości miały problem ze spłatą zobowiązań. Gotówka przyznawana jest także klientom posiadającym nieruchomości ze wpisem egzekucyjnym. W tym wypadku pożyczkodawca musi się dowiedzieć, czy zadłużenie jest związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Jeśli tak, prawdopodobieństwo otrzymania pieniędzy znacznie wzrasta.

Na jaką kwotę można liczyć?

Większość instytucji pozabankowych przyznaje pożyczki do 50% wartości nieruchomości. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy przedsiębiorca otrzymuje środki w wysokości 80% ceny rynkowej domu lub mieszkania znajdującego się w mieście Olsztyn. Przed podpisaniem umowy należy jednak dokładnie zapoznać się z treścią dokumentu, a w szczególności z zapisami dotyczącymi zasad windykacji.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne