Pożyczki pod zastaw nieruchomości Słupsk

Pożyczki pod zastaw nieruchomości Słupsk

Przedsiębiorcy, którzy muszą zmierzyć się z problemami finansowymi w swojej firmie mają do wyboru kilka opcji umożliwiających przywrócenie biznesowi optymalnej kondycji. Jednym z najlepszych rozwiązań jest wzięcie kredytu bądź pożyczki i zabezpieczenie zobowiązania poprzez nieruchomość.


Osobom zainteresowanym takimi usługami jak kredyty lub pożyczki pod zastaw nieruchomości Słupsk może bardzo dużo zaproponować. Na lokalnym rynku funkcjonuje wiele banków oraz firm prywatnych, które w swoim portfolio posiadają oferty skierowane do klientów biznesowych. Warto jednak pamiętać, jakie są podstawowe różnice między różnymi rodzajami produktów hipotecznych: kredytem a pożyczką.

Pożyczki i kredyty hipoteczne – kluczowe różnice


Kredyt hipoteczny jest udzielany przez bank, natomiast wszelkie zapisy w umowie muszą być zgodne z prawem bankowym. Procedury dotyczące uzyskania kredytu zwykle są bardzo rygorystyczne i wymagają dostarczenia szeregu informacji koniecznych do ustalenia zdolności kredytowej. Dla osób posiadających niekorzystne zapisy w BIK otrzymanie kredytu może być bardzo trudne, dlatego wielu klientów z tej grupy decyduje się na zaciągnięcie zobowiązania w firmie z sektora pozabankowego. Wytyczne prywatnych firm pożyczkowych w kwestii udzielania wsparcia przedsiębiorcom o problematycznej historii kredytowej są bardziej elastyczne.


Pożyczki mogą być proponowane przez prywatne firmy, a umowy pożyczkowe podlegają prawu cywilnemu. Procedury dotyczące przyznania pożyczki zwykle są o wiele mniej skomplikowane niż w przypadku procedur kredytowych, jednak jednocześnie mogą stanowić pole do nadużyć. Zawsze należy dokładnie zapoznać się z ofertą danej firmy pożyczkowej i starannie przeanalizować wszystkie zapisy umowy. Ważne, by wybrany podmiot był w pełni wiarygodny i proponował klientom przejrzyste zasady współpracy, bez żadnych ukrytych kosztów. Dla osób mających zamiar skorzystać z takiej oferty jak pożyczki pod zastaw nieruchomości Słupsk to odpowiednie miasto na spotkanie z profesjonalnym doradcą Smartvest, który w szczegółowy sposób zaprezentuje wybrany produkt hipoteczny.