+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Pożyczki pod zastaw nieruchomości Słupsk

Przedsiębiorcy, którzy muszą zmierzyć się z problemami finansowymi w swojej firmie mają do wyboru kilka opcji umożliwiających przywrócenie biznesowi optymalnej kondycji. Jednym z najlepszych rozwiązań jest wzięcie kredytu bądź pożyczki i zabezpieczenie zobowiązania poprzez nieruchomość.

Osobom zainteresowanym takimi usługami jak kredyty lub pożyczki pod zastaw nieruchomości Słupsk może bardzo dużo zaproponować. Na lokalnym rynku funkcjonuje wiele banków oraz firm prywatnych, które w swoim portfolio posiadają oferty skierowane do klientów biznesowych. Warto jednak pamiętać, jakie są podstawowe różnice między różnymi rodzajami produktów hipotecznych: kredytem a pożyczką.

Pożyczki i kredyty hipoteczne – kluczowe różnice

Kredyt hipoteczny jest udzielany przez bank, natomiast wszelkie zapisy w umowie muszą być zgodne z prawem bankowym. Procedury dotyczące uzyskania kredytu zwykle są bardzo rygorystyczne i wymagają dostarczenia szeregu informacji koniecznych do ustalenia zdolności kredytowej. Dla osób posiadających niekorzystne zapisy w BIK otrzymanie kredytu może być bardzo trudne, dlatego wielu klientów z tej grupy decyduje się na zaciągnięcie zobowiązania w firmie z sektora pozabankowego. Wytyczne prywatnych firm pożyczkowych w kwestii udzielania wsparcia przedsiębiorcom o problematycznej historii kredytowej są bardziej elastyczne.

Pożyczki mogą być proponowane przez prywatne firmy, a umowy pożyczkowe podlegają prawu cywilnemu. Procedury dotyczące przyznania pożyczki zwykle są o wiele mniej skomplikowane niż w przypadku procedur kredytowych, jednak jednocześnie mogą stanowić pole do nadużyć. Zawsze należy dokładnie zapoznać się z ofertą danej firmy pożyczkowej i starannie przeanalizować wszystkie zapisy umowy. Ważne, by wybrany podmiot był w pełni wiarygodny i proponował klientom przejrzyste zasady współpracy, bez żadnych ukrytych kosztów. Dla osób mających zamiar skorzystać z takiej oferty jak pożyczki pod zastaw nieruchomości Słupsk to odpowiednie miasto na spotkanie z profesjonalnym doradcą Smartvest, który w szczegółowy sposób zaprezentuje wybrany produkt hipoteczny.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – na co można ją otrzymać?

Wiele małych i średnich firm bardzo często nie ma możliwości ubiegania się o kredyt bankowy. Przeszkodą na drodze do uzyskania finansowania może być brak historii kredytowej czy negatywna weryfikacja zdolności takiego podmiotu przez instytucję bankową. Pożyczki pod zastaw nieruchomości w sektorze pozabankowym bardzo często stanowią jedyną szansę na zdobycie środków pozwalających rozwijać biznes. Otrzymane w ten sposób pieniądze mogą posłużyć m.in. w celu:

  • inwestowania w rozwój posiadanego parku maszynowego,
  • rozszerzenia skali produkcji przed przedsiębiorstwo,
  • zakupu środków trwałych lub materiałów niezbędnych do funkcjonowania firmy,
  • uniknięcia przejściowych trudności finansowych powodowanych m.in. zatorami płatniczymi,
  • realizacji dowolnego przedsięwzięcia biznesowego.

Jednocześnie pożyczka pod zastaw nieruchomości w instytucji pozabankowej to szansa na uzyskanie finansowania znacznie szybciej niż miałoby to miejsce w sektorze bankowym. W przypadku wielu inwestycji kluczowy jest czas – oczekiwanie tygodniami na decyzję banku przy braku pewności co do pozytywnego rozstrzygnięcia, nierzadko zmusza przedsiębiorców do rezygnowania z projektów. Pożyczki pod zastaw nieruchomości to szybkie i pewne pieniądze, które pozwolą na rozwój małej lub średniej firmy oraz osiągnięcie przewagi nad konkurencją.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne