+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Pożyczki pod zastaw nieruchomości Zabrze

Skorzystanie z kredytu bankowego wiąże się z wieloma formalnościami i długim czasem oczekiwania. Trzeba również dostarczyć szereg dokumentów, w tym profesjonalną wycenę nieruchomości. Z tego właśnie powodu coraz więcej osób decyduje się na pożyczkę pozabankową. Czy to dobre rozwiązanie?

Kredyt kontra pożyczka

Kredyt bankowy wzbudza zaufanie klientów. Przedstawiciele instytucji finansowych dokonują rzetelnej analizy stanu majątkowego pożyczkobiorcy oraz weryfikują jego historię w bazach BIK i KRD. To znacznie wydłuża wszystkie procedury. O wiele łatwiej uzyskać pożyczkę pod zastaw nieruchomości. W tym wypadku wydanie decyzji o przyznaniu gotówki zajmuje dużo mniej czasu. Taka forma finansowania jest bezpieczna, ale pod warunkiem, że umowa zostanie podpisana w obecności notariusza.

Kto może skorzystać z pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Firmy pożyczkowe obsługują zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty prowadzące działalność gospodarczą w mieście Zabrze. Niestety, często słyszy się o nadużyciach, dlatego najlepiej współpracować z rzetelnymi pożyczkodawcami, którzy długo funkcjonują na rynku. Firma Smartvest działa na przejrzystych zasadach – swoje usługi kieruje wyłącznie do przedsiębiorców z zaznaczeniem, że środki finansowe należy przeznaczyć na rozwój biznesu. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo transakcji i prawdopodobieństwo spłaty zadłużenia w terminie.

Na co uważać, podpisując umowę na pożyczkę pozabankową?

Zabrze to jedno większych miast w Polsce. Działa tam wiele instytucji pozabankowych, jednak decydując się na wybór odpowiedniej firmy, należy zachować ostrożność. Przede wszystkim trzeba dokładnie przeczytać umowę. Niezwykle istotne jest też uzyskanie wpisu do księgi wieczystej gwarantującego odzyskanie prawa do własności lokalu po spłacie zadłużenia. Warto także sprawdzić, czy pożyczkodawca posiada certyfikaty, takie jak np. „Firma wiarygodna finansowo” lub „Firma godna zaufania”. Do kluczowych elementów zwiększających bezpieczeństwo transakcji zalicza się również zweryfikowanie, czy podmiot udzielający pożyczki pod zastaw nieruchomości figuruje w bazie Krajowego Rejestru Sądowego (KRS).

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne