+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Ranking pożyczek pod zastaw nieruchomości

Ranking pożyczek pod zastaw nieruchomości

Przedsiębiorcy rozważający alternatywne źródła finansowania swojego biznesu mogą aktualnie stanąć przed naprawdę szerokim polem możliwości. W przypadku pożyczek pod zastaw nieruchomości jedno pozostaje pewne – przede wszystkim należy wybrać zaufany fundusz. Jaka jednak dokładnie pożyczka się opłaca? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, warto sprawdzić poniższy ranking pożyczek pod zastaw nieruchomości.

Zalety pożyczki pod zastaw nieruchomości w Smartvest

Fundusz SmartVest udziela przedsiębiorcom bezpiecznych pożyczek pod zastaw nieruchomości. Pozyskane w ten sposób środki mogą służyć na przykład do spłaty komornika, konsolidacji innych zadłużeń, zachowania płynności finansowej lub dokonania inwestycji. Elastyczny produkt kusi przede wszystkim ze względu na szybki czas procedowania oraz minimum formalności do spełnienia.

Niezależnie od rodzaju pożyczki pod zastaw nieruchomości obsługa Smartvest podchodzi indywidualnie do każdego klienta, mając na uwadze jego jak najwyższy standard obsługi. Ważne jest przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa przedsiębiorcy korzystającego z pożyczki, dlatego fundusz prowadzi politykę otwartych umów. Każdy klient ma możliwość zapoznania się z umową oraz harmonogramem spłat jeszcze przed podpisaniem dokumentów u notariusza. Co ważne, można zgłaszać ewentualne uwagi, wątpliwości lub sugestie zapisów do zmiany.

Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub wypełnić wniosek online, aby otrzymać indywidualną ofertę finansowania. Umowa pożyczki jest zawierana na bezpiecznych warunkach: w kancelarii notarialnej, gdzie też wypłacane są środki finansowe. Jaka jednak forma pożyczki pod zastaw nieruchomości stanowi jednak najkorzystniejszą opcję? Czym różnią się pożyczki pod zastaw mieszkań, domów lub działek, a także czy można wyszczególnić najbardziej opłacalną z nich?

Pożyczki pod zastaw domu

Nasz ranking pożyczek pod zastaw nieruchomości pragniemy rozpocząć od jednego z najpopularniejszych rozwiązań, czyli pożyczki pod zastaw domu. To zaufana alternatywa wobec oferty kredytów bankowych czy finansowania udziałowego. Jak w przypadku każdej pożyczki pod zastaw nieruchomości, można liczyć na elastyczność spłaty oraz szybkość pozyskania środków finansowych. Plan spłaty jest dostosowywany do indywidualnych preferencji i możliwości każdego klienta. Wniosek można złożyć w pełni online i od tego momentu decyzja o przyznaniu finansowania dla przedsiębiorstwa zwykle nie przekracza 48 godzin.

Do uzyskania pożyczki pod zastaw domu wymaga się odpowiedniej dokumentacji. To przede wszystkim numer księgi wieczystej, akt nabycia nieruchomości, zaświadczenie dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego nieruchomości. Jeżeli dom został nabyty jako darowizna lub spadek, konieczne jest zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o zwolnieniu z podatku. Oprócz tego należy posiadać dokumentację zdjęciową oraz wyrys i wypis z rejestru gruntów.

Pożyczki pod zastaw działki

Pożyczka pod zastaw działki również cieszy się dużą popularnością. Wielu przedsiębiorców posiada działki, z których aktualnie nikt nie korzysta, a zatem doskonale nadają się do pozyskania potrzebnego dla firmy finansowania. Pożyczka pod zastaw działki może stanowić doraźną pomoc w kłopotach finansowych przedsiębiorstwa lub też posłużyć jako zastrzyk gotówki do rozwinięcia start-upu. Do zawarcia umowy pożyczki pod zastaw działki konieczny jest komplet dokumentów w postaci potwierdzenia nabycia nieruchomości, numeru księgi wieczystej oraz planu zagospodarowania przestrzennego, wyrysu i wypisu z rejestru gruntów. Dodatkowe wymagania to zdjęcia dokumentujące stan działki oraz ewentualne zaświadczenie z Urzędu Skarbowego, jeśli działka stanowi darowiznę lub spadek.

Pożyczka pod zastaw mieszkania

Wielu przedsiębiorców poszukujących źródeł finansowania pozabankowego decyduje się także na skorzystanie z pożyczki pod zastaw mieszkania. Choć stanowi ona produkt znacznie droższy od kredytu bankowego, można uzyskać ją znacznie szybciej i bez dodatkowych wymagań. Z takiego rozwiązania mogą korzystać zatem przedsiębiorcy mający złą historię w bazach kredytowych BIK, BIG oraz KRD. Do uzyskania pożyczki pod zastaw mieszkania konieczne jest posiadanie numeru księgi wieczystej mieszkania, dokumentu potwierdzającego bycie właścicielem oraz zaświadczenia planu zagospodarowania przestrzennego. Standardowo wymaga się dokumentacji zdjęciowej nieruchomości, a także wyrys i wypis z rejestru gruntów. Jeśli przedsiębiorca nabył mieszkanie w formie darowizny lub spadku, musi przedłożyć zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o zwolnieniu z podatku.

Którą formę pożyczki lepiej wybrać?

Ponieważ wszystkie pożyczki w ofercie funduszu SmartVest charakteryzuje bardzo duża elastyczność, trudno jednoznacznie wskazać, która z nich jest najkorzystniejsza. Wybór konkretnej formy finansowania pozabankowego zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji przedsiębiorcy. W każdym przypadku może on jednak liczyć na zabezpieczenie pożyczki w sposób hipoteczny i dostosowanie okresu pożyczki oraz harmonogramu spłat do własnych możliwości. Nie ma też przeszkód, by zapoznał się z umową oraz warunkami przed podpisaniem dokumentów, a w razie trudności z uregulowaniem zadłużenia, także odroczył w czasie kolejne spłaty.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne