FAQ

Pożyczki pod zastaw nieruchomości bez BIK - FAQ
 1. 1. Co muszę zrobić aby wnioskować o prywatną pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

 2. Wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek, w zakładce "wniosek" prosimy wybrać jakiej nieruchomości ma dotyczyć prywatna pożyczka pod zastaw:

  • domu,
  • mieszkania,
  • działki,
  • gruntu rolnego.

 3. 2. Czy pozabankowa pożyczka pod zastaw nieruchomości jest bezpieczna?

 4. Tak, pozabankowa pożyczka pod zastaw nieruchomości jest bezpieczna, nasza firma stosuje zasady określone w ustawach regulujących możliwość udzielania pożyczek pozabankowych. Sama umowa pożyczki jest zawarta w akcie notarialnym, jest ona zaakceptowana przez notariusza, oznacza to, że klient nie podpisuje osobno umowy pożyczki, a osobno ustanawia zabezpieczenia na hipotece.


 5. 3. Czy podbierają Państwo przedpłaty?

 6. NIE pobieramy żadnych opłat wstępnych, nasze wynagrodzenie jest regulowane dopiero w momencie podpisania umowy, rozpatrzenie wniosków, konsultacje i poświęcony czas na weryfikację aplikacji o pożyczkę pod zastaw nieruchomości bez bik nic państwa nie kosztują. 7. 4. Czy muszę mieć zaświadczenie o dochodach aby uzyskać prywatną pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

 8. Nie, rozumiemy, że pożyczkobiorca może mieć inny pomysł na spłatę prywatnej pożyczki pod zastaw nieruchomości, nie wymagamy zaświadczenia o dochodach.


 9. 5. Mam niekorzystną historię kredytową, jestem wpisany w bazach BIK, KRD itp. Czy mogę starać się u Państwa o pożyczkę ?

 10. Tak, Smartvest posiada produkt zwany pożyczką pod zastaw nieruchomości bez bik, czynnikiem decydującym o przyznaniu pożyczki nie jest historia kredytowa klienta.


 11. 6. Na nieruchomość wpisał mi się komornik, czy uzyskam u Państwa pożyczkę pod zastaw nieruchomości ?

 12. Istnieje taka możliwość, posiadamy pożyczki pod zastaw nieruchomości, które są wręcz dedykowane na spłatę zobowiązań wobec komornika. Jeżeli zostaną spełnione odpowiednie warunki, jest możliwość otrzymania finansowania.


 13. 7. Posiadam mieszkanie wystawione na sprzedaż jednak nikt się nie zgłasza, potrzebuję pieniędzy na pilne wydatki, czy otrzymam prywatną pożyczkę pod zastaw tej nieruchomości?

 14. Jest taka możliwość, aby uzyskać pozabankową pożyczkę pod zastaw nieruchomości, która jest wystawiona na sprzedaż co pozwoli uregulować pilne zobowiązania. W momencie sprzedaży, gdy znajdzie się klient następuje spłata pożyczki uzyskanej w naszej firmie.


 15. 8. W jakim czasie od wysłania wniosku dowiem się czy otrzymam od Państwa pożyczkę?

 16. Poprawnie złożone wnioski zostanę zweryfikowane do 48 godzin od ich złożenia i wtedy będzie wiadomo czy klient kwalifikuje się do uzyskania prywatnej pożyczki pod zastaw nieruchomości.


 17. 9. Ile czasu mija od udanej weryfikacji do uzyskania pieniędzy?

 18. Najczęściej jest to kolejne 48 godzin, szczególnie w większych miastach. Jako że Smartvest świadczy pożyczki w całym kraju bywa, że po dostarczeniu dokumentów i weryfikacji, pożyczka wypłacana jest na następny dzień.


 19. 10. Jaka jest maksymalna kwota pożyczki pod zastaw nieruchomości bez zdolności kredytowej?

 20. To jest ciężkie pytanie ponieważ nasza firma podchodzi indywidualnie do każdego klienta, konkurencja rzadko oferuje pożyczkę przekraczającą 50% wartości nieruchomości, jednak my z doświadczenia wiemy, że to błąd. W naszej firmie zdarzały się sytuacje gdy pożyczka pod zastaw nieruchomości bez bik wynosiła nawet 75% wartości nieruchomości.


 21. 11. Jakie opłaty wstępne wiążą się z uzyskaniem prywatnej pożyczki pod zastaw nieruchomości?

 22. Absolutnie żadne ! Nasza firma nie pobiera wstępnych opłat.


 23. 12. Mam już prywatną pożyczkę pod zastaw nieruchomości, mój pożyczkodawca nie chce przedłużyć mi terminu spłaty, czy mogą mi Państwo pomóc?

 24. Nasza firma zajmuje się między innymi refinansowaniem długów, jednakże każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie.
 25. Hipoteka czy przewłaszczenie?

 26. Bank vs Instytucja Pożyczkowa vol. 1

 27. Bank vs Instytucja Pożyczkowa vol. 2

 28. Kwota pożyczki, a wartość zabezpieczenia -> LTV

 29. Pożyczki pod zastaw dla nowych firm.