+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Pożyczka pod zastaw działki rekreacyjnej dla przedsiębiorców

Częstą formą zabezpieczeń zaciąganych w prywatnych firmach pożyczkowych są nieruchomości, dzięki którym można wnioskować o duże kwoty. Z takiego rozwiązania chętnie korzystają nie tylko klienci indywidualni, ale również przedsiębiorcy zainteresowani dodatkowym zastrzykiem gotówki. Oferta Smartvest skierowana jest także do grupy odbiorców biznesowych. Najczęstsze wątpliwości klientów, którzy rozważają tego typu pożyczkę, dotyczą rodzaju akceptowanych nieruchomości. Formą zabezpieczenia pożyczki może być nie tylko np. dom czy mieszkanie, ale także działka rekreacyjna.

Kwota pożyczki jest uzależniona od wartości nieruchomości, na którą wpływa m.in. lokalizacja czy stan techniczny. Drugim ważnym kryterium są możliwości finansowe klienta rozpatrywane zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej. Prywatne firmy pożyczkowe, w tym Smartvest, często kierują swoje oferty również do klientów posiadających niekorzystną historię kredytową, uniemożliwiającą im skorzystanie z propozycji przygotowywanych przez banki. Negatywne wpisy w BIK czy KRD nie przesądzają więc o tym, że wniosek złożony w instytucji z sektora pozabankowego zostanie odrzucony. Dla prywatnej firmy pożyczkowej odpowiednia nieruchomość może stanowić wystarczającą podstawę do nawiązania współpracy z przedsiębiorcą.

Działka rekreacyjna – co to jest?

Pożyczki pod zastaw działki rekreacyjnej to korzystne oraz bezpieczne rozwiązanie dla przedsiębiorców chcących pozyskać dodatkowe środki pieniężne. Warto jednak dokładnie zweryfikować typ posiadanej działki, ponieważ w zależności od jej charakteru różnić się może zarówno tryb pozyskiwania pożyczki, jak i jej suma.

Typ działki należy sprawdzić w planie zagospodarowania przestrzennego. Głównym kryterium przesądzającym o tym, że mamy do czynienia z działką rekreacyjnym jest rodzaj dopuszczalnej zabudowy. Na gruntach rekreacyjnych mogą znajdować się np. nieduże domki letniskowe, w których lokatorzy przebywają jedynie okresowo w celach wypoczynkowych. Co ważne, pożyczka pod zastaw działki rekreacyjnej posiadającej zabudowę zwykle pozwala wnioskować o wyższą kwotę.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne