+48 504 537 756
Smartvest Finansowanie na miarę Twoich potrzeb
Proces rozpatrywania wniosku o pożyczkę

Pożyczki pod zastaw mieszkania bez bik. Pożyczki pod zastaw nieruchomości dla firm. Prowadzisz działalność gospodarczą i cierpisz na brak płynności? Pożyczka pod zastaw nieruchomości może być dobrym rozwiązaniem. Poznaj proces rozpatrywania wniosku o pożyczkę pod zastaw nieruchomości.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości dla firm to produkt dużo bardziej dostępny niżeli kredyty bankowe, nie mniej jednak jak w każdym przypadku wnioskowania o finansowanie w instytucjach pozabankowych proces uzyskania finansowania pod nieruchomość zabiera trochę czasu. Poniżej opisujemy jak wygląda rozpatrywanie wniosku oraz od czego zależy długość procedury przyznania finansowania pod zastaw nieruchomości.

Każdy klient aby uzyskać pożyczkę pod zastaw nieruchomości musi nawiązać kontakt z kredytodawcą. Naprosza i najskuteczniejsza forma to wykonanie bezpośredniego telefonu, wysłanie maila z opisem sytuacji bądź wypełnienie przygotowanego na stronie wniosku. Po opisaniu sytuacji, sposobu spłaty oraz proponowanej formy spłaty pożyczki pod zastaw nieruchomości następuje wstępna analiza wniosku.

Proces wstępnej analizy trwa najczęściej do 24 godzin, maksymalnie dwa dni robocze. Na tym etapie warto zaznaczyć że pożyczki pod zastaw mieszkania, czyli zabezpieczenia najbardziej płynnego często są realizowane w bardzo krótkim czasie, nierzadko do 2 dni roboczych klient posiada kapitał pozyskany poprzez pożyczkę pod zastaw mieszkania. Najdłuższy proces analizy występuje przy zabezpieczeniu w postaci działek budowlanych, jest to zabezpieczenie, które wymaga wykazania największej ilości dokumentów, na które czasami trzeba poczekać nawet kilkanaście dni. Trzeba jednak zaznaczyć, że w większości wydłużający się proces uzyskania decyzji o przyznaniu pożyczki pod zastaw nieruchomości, nie wynika z wolnego procesowania wniosku przez firmę pozabankową, a winnemu tej sytuacji jest długi okres oczekiwania na uzyskanie potrzebnych dokumentów.

1Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź wypełnij wniosek

2Przygotujemy indywidualną ofertę finansowania

3Zawrzemy umowę pożyczki w kancelarii notarialnej i wypłacimy środki pieniężne